Archív akcí
Již konané akce Studentského parlamentu

Co plánujeme!
Organizaci Vánoční besídky zařizovala třída KVARTA!Osudové osmičky

Republice na zdraví! S naší jubilantkou sdílím(e) časy dobré i zlé. Já osobně přes půlku jejího života jako občánek a občan, jednu třetinu zároveň jako učitel... A jak to máte, studenti a žáci, vy? 🙂
Mgr. Jaroslav Dvorský

Foto: Petr Tomek  Projekt ,,SENIOŘI"

Rádi pomáháme a děláme radost druhým

Studenti Krkonošského gymnázia a Střední odborné školy (pracoviště Hostinné) rádi splní přání našich seniorů. Věnovat jim díl svého času, popovídat si s nimi, vyslechnout jejich příběhy nebo je doprovodit na procházce nebude těmto mladým lidem vůbec na obtíž. Rádi pomohou s vědomím, že čas takto strávený byl přínosem nejen pro ostatní, ale i ně samotné. A jak to zařídit? Stačí se obrátit na pracovnici sociálního referátu Vratislavu Dolejškovou, tel.: 499 441 725, email: socialni2@muhostinne.cz.

Celý projekt probíhá za podpory vedení Krkonošského gymnázia a SOŠ, starostky města Dagmar Sahánkové a odborníků z pečovatelské služby Hostinné.

Matěj Voňka, místopředseda Studentského parlamentu

Rádi přivítáme nové zájemce!


pan Abeli
pan Abeli

Nedávno jsme naplno spustili projekt ,,SENIOŘI".
Podívali jsme se do poválečného období a do roku 1968 s panem Abelim z Hostinného!
Rozhovory bychom časem chtěli umístit na nástěnku SP.

              Lukáš Linhart a Matěj Voňka


paní Kovářová
paní Kovářová

Dnes jsem navštívili paní Kovářovou v Hostinném na sídlišti, se kterou jsme si povídali o jejich dřívějších dětských zážitcích. Ochutnali jsme její domácí štrůdl alias šnudličku. Byla to opravdu velice krásně strávená odpolední hodina a půl s paní Kovářovou.

Eliška Poledníčková a Matěj Voňka


Plány domu paní Čubanové.
Plány domu paní Čubanové.

Dnes nás ve škole navštívila paní Čubanová která nám vyprávěla o svých zážitcích a o historii Hostinného. Přinesla nám velmi zajímavou knihu o historii Hostinného kterou napsal v nedávné době pan Tomáš Anděl. Paní Čubanová nám vyprávěla o své rodině a o svých příbuzných, kteří žili v Hostinném. Dokonce přinesla i historické plány jejich domu. Celkově to bylo moc hezké historické odpoledne. A děkujeme za něj.

Eliška Dvořákova a Lukáš Linhart Burza učebnic
proběhne 12.9. ve středu o velké přestávce ve společenské místnosti. Učebnice na prodej můžete nosit Matějovi Voňkovi ze Studentského parlamentu. Učebnice musí obsahovat kartičku s jménem prodejce, třídou, cenou popřípadě kontakt na prodejce.Beseda BANAL - FATAL na Gymnáziu a SOŠ v Hostinném


Žáci vyslechli besedu k prevenci úrazů páteře a míchy s názvem Banal Fatal
A proč Banal - Fatal? Banální situace, fatální následky!Tým lektorů jezdí do všech krajů České republiky a pořádá pro žáky II. stupně základních škol semináře, které jsou založené na autentických videích a živých debatách k tématu úrazů páteře a míchy. Tentokrát přijali pozvání Studentského parlamentu Gymnázia a SOŠ Hostinné a upozornili žáky na skutečnost, že úrazy páteře u mladých lidí neklesají. Stále se skáče do neznámých vod po hlavě, padá z výšky bez zajištění, nejsou "cool" ochranné pomůcky na sport, jako je tomu jinde ve světě. Pak jsou tu rychlé motorky, auta i zbrklí chodci... Moc děkujeme Janu Janečkovi a Martinu Zárubovi za velice poučnou besedu.

Matěj Voňka, místopředseda studentského parlamentu


MAJÁLES #2018 ❤️


Letošní Majáles 2018 se moc povedl.
Počasí nám přálo a scénky byly úžasné. Doufáme že jste si to všichni užili, tak jako my ze Studentského parlamentu. Moc děkujeme všem zúčastněným ať už žákům, učitelům, ale i návštěvníkům.

STUDENTSKÝ PARLAMENT
😄😊❤️🎓


❤️ Fotky z MAJÁLESU ❤️

Reportáž TV OBR


Spaní ve škole na téma Piráti z Karibiku

Kdy? 6.-7. dubna od 16:00 do druhého dne přibližně 10:00 hodin

Kde? Na Gymnáziu a SOŠ v Hostinném.

Co s sebou? Spací pytel, karimatku, jídlo na večeři a snídani a nezapomenout přinést přihlášku!


Přihlášky si můžete vyzvednout u Matěje Voňky z Tercie :-) 


První jarmark se vydařil
První Velikonoční JARMARK na Gymnáziu a SOŠ v Hostinném mě mile překvapil z hlediska návštěvnosti i z nadšení studentů, kteří vyrobili krásné věci. Určitě bych byl velice rád, kdyby se z této akce stala tradice. Velké díky patří panu učiteli Jaroslavu Dvorskému, vedení školy, všem studentům, kteří se zapojili, a v neposlední řadě i Vám, návštěvníkům. Děkuji moc.
Za Studentský parlament Matěj Voňka


U příležitosti Dne učitelů pořádá Studentský parlament Gymnázia a SOŠ Hostinné velikonoční jarmark, který se uskuteční 28. března od 13:00 do 17:00 hodin v budově gymnázia. Žáci připravují prodej ručně dělaných výrobků, bleší trh a bohatý doprovodný program s živou muzikou.

Srdečně vás zvou žáci Gymnázia a SOŠ Hostinné.


Informace pro studenty

Na dnešní schůzi ohledně VÁNOČNÍ BESÍDKY byla plná účast a po sečtení všech tříd jsme došli k návrhu že vánoční besídka zůstává! Už se těšíme na novou vánoční besídku nynější třídy tercie. 😉😊😃


Informace pro zástupce tříd 

Milí žáci milé žákyně, dovolujeme si Vás informovat že dne 9.1. 2018 (úterý) se bude konat schůze pro zástupce tříd od 14:20 hodin v učebně číslo 10. Tato schůze se bude týkat zrušení vánoční besídky pro školní rok 2018/19 na základě návrhu tříd. Tato schůze je povinná pro zástupce tříd, kteří musí přinest seznam svých spolužáků, kteří hlasovali PRO nebo PROTI zrušení Vánoční besídky.


Celovečerní promítání Hobbita a Pána prstenů

Akce Studentského parlamentu Celovečerní promítání Hobbita a Pána Prstenů dopadlo velice dobře. Velké díky patří panu řiditeli Vláškovi a paní učitelce Veronice Hožové. Také děkujeme všem studentům za účast a krásnou atmosféru. 😉😃😋 


Video dokumentace mimořádné zasedání zastupitelstva města Hostinné